08.08.2023

Angielski dla dzieci szkolnych, czyli… Mówimy, mówimy, mówimy!

Dlaczego mówienie jest tak ważne? Odpowiedź jest prosta – mówienie to podstawa komunikacji. Niezależnie od tego, czy uczymy się angielskiego w celach zawodowych, czy też rekreacyjnych, umiejętność swobodnego wypowiadania się pozwala nam nawiązać kontakt z innymi ludźmi, dzielić się swoimi myślami i doświadczeniami, a także uczyć się od innych.

Dzieci szkolne, posiadając naturalną zdolność do przyswajania języków, powinny korzystać z tego okresu w jak największym stopniu. Regularna praktyka mówienia w języku angielskim pomaga im przekształcić teoretyczną wiedzę w praktyczne umiejętności komunikacyjne.

Dlatego w Akademii uśmiechu wprowadziliśmy zajęcia językowe dla dzieci szkolnych (kl.1-3), których celem jest zachęcenie dzieci do mówienia. Razem mogą ćwiczyć mówienie, dzielić się pomysłami i motywować się nawzajem.
Kluczowym elementem jest stworzenie dla dzieci przyjaznego środowiska, w którym mogą swobodnie ćwiczyć angielski. Cierpliwość i pozytywne wsparcie są kluczem do sukcesu. Im więcej dzieci mówią po angielsku, tym bardziej pewne siebie stają się w komunikacji. Praktyka czyni mistrza – to motto, które powinno towarzyszyć każdej dziecięcej przygodzie z nauką języka angielskiego. A w Akademii Uśmiechu stosujemy je od lat!

Przejdź do góry