Półkolonia – podsumowanie

Czy podczas jednego tygodnia wakacji można przeżyć wiele niezapomnianych przygód?

Pólkolonia z Akademią Uśmiechu już za nami. Był to istny wachlarz możliwości. Zapełniliśmy czas bogato w program i moc atrakcji. Program tworzony był tak, aby najlepiej spełnić oczekiwania dzieci i zapewnić im jedyną w swoim rodzaju zabawę. Pomogło nam w tym nasze wieloletnie doświadczenie.

IMG_2055

Chcieliśmy dostosować tematykę do wyobraźni i możliwości najmłodszych. Było więc trochę łatwiej i łagodniej pod względem kondycyjnym, ale tak, aby wykorzystać wulkan energii młodych uczestników. Zajęcia odbywały się na korcie tenisowym, polu do mini golfa, sali treningowej do ćwiczeń karate. Dzieci uczyły się tańczyć, a także miały zajęcia ruchowe w naszym ogrodzie.

Mali odkrywcy odbyli podróż do świata Dinozaurów. Przyszli archeolodzy mieli też dodatkowo zajęcia paleontologiczne. Sprawność manualną trenowali na zajęciach krawieckich, gdzie sami zaprojektowali i wykonali swoje podusie-przytulaki. Również na zajęciach teatralnych poruszyli wyobraźnię kreując i wykonując własne kukiełki.

Warsztaty kulinarne to było prawdziwe wyzwanie dla przyszłych Master Chef-ów. Pod okiem szefa kuchni dzieci poznały tajniki kucharskie. Wykonały samodzielnie pizzę, którą ze smakiem mogły zjeść.

Jesteśmy pewni, że dzieci będą długo wspominać wycieczkę do Chlebowej Chaty, gdzie wzięły udział w pełnym programie. Poznawanie życia dziadków “przez działanie” robiło na dzieciach ogromne wrażenie. Wszystko było domowej roboty!  Ważne jest to, ze pokaz zakończył się degustacją własnoręcznie wykonanych podpłomyków ze smalcem, masłem, miodem i kawą zbożową.

Tydzień półkolonii dzieci spędziły aktywnie pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Przez cały czas wszystkim dopisywały humory i każdy uczestnik półkolonii zapełnił swoją “wakacyjną walizkę” pięknymi pamiątkami. Po prostu działo się! Aktywnie, kreatywnie z pomysłem i uśmiechem!

 

Jeśli chcesz sprawdzić, jak dzieci spędziły czas, zobacz naszą galerię zdjęć.